Levi's
У свій час Леві Страусс нагадував усім: «Подивіться зовнішній бічний шов — якщо там прокладена червона нитка, ви придбали оригінал». Червоною ниткою через його справи пройшло переконання, що чоловік повинен бути одягнений просто і зі смаком, але, головне, практично. Такими і стали джинси levi's.
Майбутній винахідник джинсів Лейб Штраус народився в 1829 році в Баварії в багатодітній єврейській родині. Він рано втратив батька, його матері довелося самій виховувати сімох дітей. В той час в Німеччині панували антисемітські настрої, євреям не можна було займатися торгівлею і навіть землеробством.Тому в кінці 40-х роках 18-річний юнак переїхав до Америки, де вже жили два його старших брата. Там, приховуючи свою національну приналежність, він змінив ім'я і прізвище на американізовану версію і відтепер став зватися Леві Страусс.
В той час розгорялася золота лихоманка, і люди з усього світу з'їжджалися в Америку в надії розбагатіти. Конкуренція на копальнях була шаленою, і Леві вирішив, що навіть не буде намагатися вступати в неї. Він подумав, що набагато вигідніше буде забезпечувати старателів необхідними речами, ніж боротися з ними за місце на руднику.
У 1853 році він навантажив цілий корабель тканинами та галантерейними товарами і вирушив до берегів Сан-Франциско. Весь товар був розкуплений вже по дорозі, залишився тільки рулон парусини, який виявився нікому не потрібний. Тоді заповзятливий Леві власноруч пошив з неї пару штанів, які були такими міцними і зручними, що один з старателів тут же купив їх, а інші замовили собі такі ж.
Леві зрозумів, що на цьому можна добре заробити. Вже в тому ж 1853 році він, за допомогою свого двоюрідного брата, відкрив свій невеликий магазин, де став продавати незвичайні штани свого винаходу. Правда, парусину він майже одразу замінив на більш м'яку тканину, яку йому привозили з французького міста Нім. Звідси і пішла назва «денім», що дослівно перекладається «з Німа».
Штани з деніму, пофарбовані в синій і блакитний кольори за допомогою індіго, швидко розпродавалися, і компанія Levi Strauss & Co. почала стрімко розвиватися, постійно розширюючись. З самого початку діяльність фірми Levi Strauss відрізнялася передбачливістю ― компанія патентувала практично всі свої продукти і ноу-хау.
Але штани все ще не були досконалі. У 1872 році американський кравець латиського походження Джейкоб Девіс придумав кріпити найбільш уразливі місця на брюках металевими застібками. Але йому не вистачало грошей, щоб запатентувати цю ідею, тому що це коштувало 68 доларів – величезні гроші на ті часи. Тоді він звернувся до Леві, написавши йому листа. У ньому він виклав переваги джинсів із застібками, сказавши, що ця ідея витає у повітрі і незабаром, якщо вони не поквапляться і не запатентують її, застібки будуть робити всі, кому не ліньки.
Леві оцінив ідею, і в 1873 році він і Джейкоб запатентували штани з деніму з металевими застібками, які дуже схожі на сучасні джинси.
Як виявилося, Леві не прогадав. Витрачені ним 68 доларів з лишком окупилися, коли в перший рік торгівлі він зумів продати 21 тисячу пар джинсів.
Застібки на задніх кишенях пізніше довелося замінити посиленим швом — вони дряпали сідло і псували меблі.
У 1886 році з'явився знаменитий логотип компанії. На ньому зображені два коні, які намагаються розірвати пару джинсів. За легендою такий логотип з'явився після гучної історії про машиніста, який джинсами зв'язав разом два вагони і успішно доїхав до потрібної станції. Логотип став втіленням міцності штанів з деніму.
Після такої реклами джинси Левіс або як їх дехто називає Ливайс, повністю підкорили Америку.
У 1890 компанія почала присвоювати номери моделям своїх джинсів, і знаменитий номер "501" було присвоєно джинсам з металевими застібками.
У 1870-х Страусс вирішив давати номери кожній новій моделі джинсів. Починати з № 1 йому не хотілося - адже за плечима компанії було 20 років роботи і маса моделей. «Штук п'ятсот», як говорив сам Леві. Нібито так з'явилися Levi's 501. У наш час Levi's 501 - джинси з застібками і ширінкою на болтах - як і раніше одні з найпопулярніших і затребувані в світі, справжня американська класика.
У 1936 році, до логотипу бренду, додається маленька червона етикетка, яка була пришита до правої задньої кишені, щоб джинси Левіс були більш помітними.
Найдорожчими в світі стали джинси Levi Strauss, Як і сама компанія викуплена на аукціоні eBay за рекордні 46 532 долара. Настільки висока ВАРТІСТЬ самої звичайної пари джинсів пояснюється зовсім не великою кількістю прикрас, а історичною цінністю, Адже ЦІ джинси були зшиті у вісімдесяті роки XIX століття.
Відредаговано 01.02.2021.
- Світ денімуДжинси завжди залишаються у тренді і стали ключовим елементом модного образу!Повна версія статті